Sembol Giyim San. A.Ş.

1969 Yılında Atılan Temeller...

Sembol Giyim 1969 yılında Karnik Suna tarafından Sultanhamam’da 150 metrekarelik bir mağazada kuruldu.

Üretiminin % 40’ını yurt dışında % 60’ını ise yurt içinde bayileri kanalı ile tüketicilerle buluşturan Sembol Giyim; Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Cezayir, Çeçenistan, Dağıstan, Fas, Fransa, Hollanda, Irak, İran, Kanada, Katar, Kazakistan ve Kırgızistan’da  sizlere hizmet vermektedir.

Misyonumuz

Teknik bilgi ile el becerisini sentezleyip, iyi giyinmeyi isteyen kadınların severek, güvenerek ve birbirlerine tavsiye ederek kullanmayı tercih ettiği ticari bir marka olarak hayatını sürdürmek.

Vizyonumuz

Beraber çalıştığı bayileri, tedarikçileri, müşterileri ve çalışanları ile birlikte profesyonel hizmet veren, modayı takip eden bir dünya şirketi olmak.

Prensiplerimiz

  • Müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutmak,
  • Güvenilirlik,
  • Yüksek Kaliteli Ürünleri Pazara Sunmak,
  • Verilen Sözleri Tutmak,
  • Doğru Ürünü Zamanında Sevk Ederek İş Ortaklarımızı Güçlendirmek.

1940 –

Sembol Giyim A.Ş. kurucusu Karnik Suna, Yozgat Sarıkaya’da dünyaya geldi. O günün şartlarında sadece ilkokulu bitirebildi. Terzilik mesleğine ilk adımını bir erkek terzisinin yanında çırak olarak çalışmaya başlayarak attı.

1952-1965

Karnik Suna, hassas ve sartoryal üretim disiplinini, ısmarlama erkek terziliği alanında edindiği tecrübelerle sentezledi. İstanbul Terzilik Tekamül Enstitüsü’nü başarıyla bitirerek, mesleki alanda teknik bilgi gelişimini pekiştirdi. Kadın giyim konusunda atölye ile sektöre hizmet ederken; üretim kalite ve tasarım bilincini takdir eden bir müşterisi ile 1969 yılında ortaklık kurdu ve Sembol Giyim o yıl resmen doğdu. O yıllarda kaban, manto ve pardesü üretimi yaparak tüm Türkiye’de, kadınların tanıdığı bir marka olmaya başladı.

1969

Sembol Giyim, Karnik Suna tarafından Sultanhamam’da 150 metrekarelik bir mağazada kuruldu.

1983-1985

Sultanhamam operasyonu sona erdi. Sektörün kalbi artık Osmanbey’de atıyordu. Yoğun bir iç pazar talebi ve Avrupa’ya ihracat atağı o yıllarda çok artınca Sembol Giyim de “Osmanbey Şair Nigar Sokak No:70’de” pazardaki yerini aldı. Önce Almanya’nın en köklü markalarına, ardından Hollanda, Fransa, Avusturya ve Amerika’ya yüksek kaliteli ürün üretmeye ve yüksek süratli hizmet vermeye başladı.

1991

Karnik Suna, müşteri taleplerinin artması ile birlikte hızla gelen talepleri karşılayabilmek adına Kurtuluş’ta 1500 metrekare kapalı alana sahip olan “Sembol Giyim Üretim Tesislerini” kurdu.
1991 yılında kurulan fabrikada manto, kaban, ceket, takım, elbise, bluz, pantolon üretimine başlaması ile birlikte farklı ürün gruplarında aylık 50.000 adet ürün üretimi yapıldı.

1996

Karnik Suna’nın üretim ve ilkelerinden başarıyla yansıttığı global duruşunu, aldığı eğitim ve özenli bir hassasiyetle birleştiren kızı Rita Suna; Sembol ekibine dahil olarak yönetimde yerini aldı.

2000

Üretiminin % 40’ını yurt dışında % 60’ını ise yurt içinde bayileri kanalı ile tüketicilerle buluşturan Sembol Giyim, Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Cezayir, Çeçenistan, Dağıstan, Fas, Fransa, Hollanda, Irak, İran, Kanada, Katar, Kazakistan ve Kırgızistan’da hizmet vermektedir.
WhatsApp WhatsApp Sipariş Hattı